ul. Powstańców Śl. 122, Wrocław

Sklep medyczny "ORTMEDICA"

ORTMEDICA

sklep medyczny, ortopedyczny, rehabilitacyjny
Sklep medyczny, ortopedyczny, rehabilitacyjny
Przejdź do treści
KOLANO

NADGARSTEK
ZAOPATRZENIE STAWU BIODROWEGO
OPASKA UDA
Łagodzi dolegliwości bólowe mięśni uda spowodowane przeciążeniem i przebytymi urazami. Poprzez utrzymywanie stabilnej temperatury i elastyczny ucisk ma działanie zmniejszająca obrzęki i ułatwia wchłanianie wysięków.
Zastosowanie: w zespołach bólowych mięśni uda szczególnie spowodowanych urazami lub przeciążeniem, w obrzękach uda spowodowanych przebytymi urazami lub przeciążeniem, profilaktycznie w sporcie (przy przeciążeniach uda)
ELASTYCZNY STABILIZATOR BIODRA
Stabilizator ogrzewa udo oraz biodro, poprawia krążenie krwi, a także stabilizuje i chroni przed urazami. Uciskowe działanie ortezy pomaga po operacjach stawu biodrowego zredukować zagrożenie powstawania krwiaków.
ORTEZA BIODRA Z SZYNAMI
Orteza unieruchamiająca staw udowo-biodrowy, wyposażona w kosz biodrowy, opaskę udową, jednoosiową szynę boczną z regulacją kąta zgięcia i wyprostu co 15 stopni. Charakteryzuje się doskonałym podtrzymaniem i odciążeniem stawu biodrowego, zapewnia jego pooperacyjną kontrolę. Orteza zapewnia prawidłowe ustawienie biodra podczas pionizacji i nauki chodzenia, zapobiega i ułatwia leczenie przykurczów. Pozwala na kontrolowanie zakresu ruchów zgięcia w stawie biodrowym. Wskazania i zasady stosowania określa lekarz prowadzący.
Przeznaczenie: we wczesnej rehabilitacji i podczas nauki chodzenia u osób po leczeniu operacyjnym stawu biodrowego, w rehabilitacji osób z przykurczami stawu biodrowego.
Wersja jednostronna lub obustronna.
ORTEZA DEROTACYJNA STAWU BIODROWEGO
Aparat derotacyjny dla ustawienia stopy w pozycji pośredniej jak również zapobiegający rotacji w stawie biodrowym. Stopa i kończyna dolna podtrzymywana jest przez pasy stabilizujące. Z przodu aparatu zamontowano trójkąt derotacyjny, którym można regulować ustawienie stopy w rotacji zewnętrznej lub wewnętrznej kończyny dolnej. Oprócz zabezpieczenia kończyny dolnej przed rotacją, istnieje możliwość regulacji zgięcia podeszwowego stopy dzięki zastosowaniu bocznych regulatorów. Aparat należy stosować w przypadkach: porażeń i niedowładów kończyn dolnych, po zabiegach, ortopedycznych na kończynie dolnej, we wczesnym okresie rehabilitacji, po urazach kończyn dolnych w okresie rekonwalescencji, u pacjentów w leczeniu długoterminowym, po wymianie stawu biodrowego.
To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.
Wróć do spisu treści