ul. Powstańców Śl. 122, Wrocław

Sklep medyczny "ORTMEDICA"

ORTMEDICA

sklep medyczny, ortopedyczny, rehabilitacyjny
Sklep medyczny, ortopedyczny, rehabilitacyjny
+48 71 367 00 48
Przejdź do treści
KOLANO

NADGARSTEK
ZAOPATRZENIE STAWU BIODROWEGO
OPASKA UDA
Łagodzi dolegliwości bólowe mięśni uda spowodowane przeciążeniem i przebytymi urazami. Poprzez utrzymywanie stabilnej temperatury i elastyczny ucisk ma działanie zmniejszająca obrzęki i ułatwia wchłanianie wysięków.
Zastosowanie: w zespołach bólowych mięśni uda szczególnie spowodowanych urazami lub przeciążeniem, w obrzękach uda spowodowanych przebytymi urazami lub przeciążeniem, profilaktycznie w sporcie (przy przeciążeniach uda)
ELASTYCZNY STABILIZATOR BIODRA
Stabilizator ogrzewa udo oraz biodro, poprawia krążenie krwi, a także stabilizuje i chroni przed urazami. Uciskowe działanie ortezy pomaga po operacjach stawu biodrowego zredukować zagrożenie powstawania krwiaków.
ORTEZA BIODRA Z SZYNAMI
Orteza unieruchamiająca staw udowo-biodrowy, wyposażona w kosz biodrowy, opaskę udową, jednoosiową szynę boczną z regulacją kąta zgięcia i wyprostu co 15 stopni. Charakteryzuje się doskonałym podtrzymaniem i odciążeniem stawu biodrowego, zapewnia jego pooperacyjną kontrolę. Orteza zapewnia prawidłowe ustawienie biodra podczas pionizacji i nauki chodzenia, zapobiega i ułatwia leczenie przykurczów. Pozwala na kontrolowanie zakresu ruchów zgięcia w stawie biodrowym. Wskazania i zasady stosowania określa lekarz prowadzący.
Przeznaczenie: we wczesnej rehabilitacji i podczas nauki chodzenia u osób po leczeniu operacyjnym stawu biodrowego, w rehabilitacji osób z przykurczami stawu biodrowego.
Wersja jednostronna lub obustronna.
ORTEZA DEROTACYJNA STAWU BIODROWEGO
Aparat derotacyjny dla ustawienia stopy w pozycji pośredniej jak również zapobiegający rotacji w stawie biodrowym. Stopa i kończyna dolna podtrzymywana jest przez pasy stabilizujące. Z przodu aparatu zamontowano trójkąt derotacyjny, którym można regulować ustawienie stopy w rotacji zewnętrznej lub wewnętrznej kończyny dolnej. Oprócz zabezpieczenia kończyny dolnej przed rotacją, istnieje możliwość regulacji zgięcia podeszwowego stopy dzięki zastosowaniu bocznych regulatorów. Aparat należy stosować w przypadkach: porażeń i niedowładów kończyn dolnych, po zabiegach, ortopedycznych na kończynie dolnej, we wczesnym okresie rehabilitacji, po urazach kończyn dolnych w okresie rekonwalescencji, u pacjentów w leczeniu długoterminowym, po wymianie stawu biodrowego.
To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.
Wróć do spisu treści