ul. Powstańców Śl. 122, Wrocław

Sklep medyczny "ORTMEDICA"

ORTMEDICA

sklep medyczny, ortopedyczny, rehabilitacyjny
Sklep medyczny, ortopedyczny, rehabilitacyjny
+48 71 367 00 48
Przejdź do treści
KOLANO

NADGARSTEK

ZAOPATRZENIE POWŁOK BRZUSZNYCH

PAS NA PRZPUKLINĘ PĘPKOWĄ
Hiszpańskiej produkcji pas do zastosowania u pacjentów z odprowadzalną przepukliną pępkową. Pas wykończony frotte od strony przylegającej do ciała, zapinany na taśmę velcro, posiada wymienną pelotę.
PAS BRZUSZNY
Zastosowanie: po operacjach jamy brzusznej - pas umożliwia swobodne poruszanie się wzmacnia mięśnie brzucha w czasie wysiłku fizycznego, wspomaga codzienną aktywność, pomaga w poruszaniu się (spacerach), kaszlu, śmiechu zmniejsza ryzyko wystąpienia przepukliny pooperacyjnej zwiększa pooperacyjny komfort chorego, poprawia poczucie bezpieczeństwa ogranicza powiększanie się istniejących przepuklin brzusznych, np. pępkowych, pooperacyjnych przy zapaleniu nerwu kulszowego - pas wspomaga leczenie przy chorobach zwyrodnieniowych pas ma właściwości ochraniające,łagodzi bóle chroni przed oziębieniem noszenie pasa brzusznego jest ważnym elementem przygotowania do leczenia operacyjnego u chorych nie kwalifikujących się do operacji.
PAS NA PRZPUKLINĘ PACHWINOWĄ
Pas na przepuklinę pachwinową jest to sprężysta taśma i pasek, które przyciskają pelotę do wrót przepuklinowych. Zapobiega to przemieszczaniu się narządów z jamy brzusznej, ograniczając powiększanie się istniejących jednostronnych lub dwustronnych przepuklin pachwinowych. Może być stosowany jako zabezpieczenie pachwin po operacjach rozległych przepuklin pachwinowych, podtrzymuje niewielkie przepukliny pachwinowe u chorych nie kwalifikujących się do operacji. Pas przepuklinowy należy zakładać w pozycji leżącej chorego po odprowadzeniu zawartości przepukliny. Pamiętaj!!! Pas przepuklinowy ma zastosowanie wyłącznie w przepuklinie odprowadzalnej. Zastosowanie go w przepuklinie nieodprowadzalnej może spowodować jej uwięźnięcie. Pas może być stosowany u kobiet i u mężczyzn. Pas może być prawostronny, lewostronny lub dwustronny.
PAS STOMIJNY
Pas stomijny - dla osób z przetoką jelita wytworzoną na brzuchu (zwłaszcza w okresie pooperacyjnym) pas zmniejsza ryzyko wystąpienia przepukliny w okolicy przetoki.
To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.
Wróć do spisu treści