ul. Powstańców Śl. 122, Wrocław

Sklep medyczny "ORTMEDICA"

ORTMEDICA

sklep medyczny, ortopedyczny, rehabilitacyjny
Sklep medyczny, ortopedyczny, rehabilitacyjny
Przejdź do treści
KOLANO

NADGARSTEK

ZAOPATRZENIE POWŁOK BRZUSZNYCH

PAS NA PRZPUKLINĘ PĘPKOWĄ
Hiszpańskiej produkcji pas do zastosowania u pacjentów z odprowadzalną przepukliną pępkową. Pas wykończony frotte od strony przylegającej do ciała, zapinany na taśmę velcro, posiada wymienną pelotę.
PAS BRZUSZNY
Zastosowanie: po operacjach jamy brzusznej - pas umożliwia swobodne poruszanie się wzmacnia mięśnie brzucha w czasie wysiłku fizycznego, wspomaga codzienną aktywność, pomaga w poruszaniu się (spacerach), kaszlu, śmiechu zmniejsza ryzyko wystąpienia przepukliny pooperacyjnej zwiększa pooperacyjny komfort chorego, poprawia poczucie bezpieczeństwa ogranicza powiększanie się istniejących przepuklin brzusznych, np. pępkowych, pooperacyjnych przy zapaleniu nerwu kulszowego - pas wspomaga leczenie przy chorobach zwyrodnieniowych pas ma właściwości ochraniające,łagodzi bóle chroni przed oziębieniem noszenie pasa brzusznego jest ważnym elementem przygotowania do leczenia operacyjnego u chorych nie kwalifikujących się do operacji.
PAS NA PRZPUKLINĘ PACHWINOWĄ
Pas na przepuklinę pachwinową jest to sprężysta taśma i pasek, które przyciskają pelotę do wrót przepuklinowych. Zapobiega to przemieszczaniu się narządów z jamy brzusznej, ograniczając powiększanie się istniejących jednostronnych lub dwustronnych przepuklin pachwinowych. Może być stosowany jako zabezpieczenie pachwin po operacjach rozległych przepuklin pachwinowych, podtrzymuje niewielkie przepukliny pachwinowe u chorych nie kwalifikujących się do operacji. Pas przepuklinowy należy zakładać w pozycji leżącej chorego po odprowadzeniu zawartości przepukliny. Pamiętaj!!! Pas przepuklinowy ma zastosowanie wyłącznie w przepuklinie odprowadzalnej. Zastosowanie go w przepuklinie nieodprowadzalnej może spowodować jej uwięźnięcie. Pas może być stosowany u kobiet i u mężczyzn. Pas może być prawostronny, lewostronny lub dwustronny.
PAS STOMIJNY
Pas stomijny - dla osób z przetoką jelita wytworzoną na brzuchu (zwłaszcza w okresie pooperacyjnym) pas zmniejsza ryzyko wystąpienia przepukliny w okolicy przetoki.
To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.
Wróć do spisu treści