ul. Powstańców Śl. 122, Wrocław

Sklep medyczny "ORTMEDICA"

ORTMEDICA

sklep medyczny, ortopedyczny, rehabilitacyjny
Sklep medyczny, ortopedyczny, rehabilitacyjny
+48 71 367 00 48
Przejdź do treści
KOLANO

NADGARSTEK
OPASKA ELASTYCZNA
Opaska elastyczna na staw skokowy - wzmacnia i ogrzewa staw, poprawia krążenie krwi. Zapewnia terapeutyczne ciepło, co skutkuje zmniejszeniem dolegliwości bólowych. Zalecany jako środek profilaktyczny, chroniący przed urazami, szczególnie, gdy staw skokowy jest osłabiony.
SZNUROWANA ORTEZA KOSTKI
wzmocniona wyprofilowanymi fiszbinami zapewniającymi
unieruchomienie stawu skokowego,
sznurowanie na grzbietowej stronie stopy dające możliwość
lepszego dopasowania do kształtu kończyny,
dwie dodatkowe taśmy stabilizujące dla bocznego i przyśrodkowego wzmocnienia więzadeł stawów skokowych,
odkryta pięta, przodostopie wolne,
uniwersalne zaopatrzenie prawego i lewego stawu skokowego.
AIRCAST AIRSPORT ORTEZA ŁUPKOWA
Aircast Stabilizator stawu skokowego AirSport – najczęściej wybierany przez sportowców i osoby aktywne; przeznaczony do leczenia urazów kostki. Stabilizator AirSport posiada wyprofilowane łuski usztywniające oraz obszywane poduszki powietrzne tworzące masujący ucisk. AirSport to pierwszy produkt który chroni i zabezpiecza kostkę przed urazami. Łatwość użytkowania – stabilizator zakłada się na stopę jak skarpetkę. Stabilizator zapewnia dodatkową kompresję a stabilizację zapewnia specjalny pasek umieszczany wokół ścięgna Achillesa. Orteza dostępna na lewą i prawą nogę w pięciu rozmiarach.
Wskazania:
- skręcenia, zwichnięcia i złamania w obrębie kostki;
- przewlekła niestabilność więzadeł;
- stabilizacja i leczenie czynnościowe urazów stawu skokowego;
- profilaktyka;
AIRCAST AIR STIRRUP II ORTEZA ŁUPKOWA
Orteza unieruchamiająca staw skokowy Air Stirrup II - Wskazania dla zastosowania Air Stirrup II to rehabilitacja pooperacyjna oraz stabilizacja i leczenie czynnościowe urazów stawu skokowego. Opatentowany system pneumatyczny wspomaga redukcje obrzęku, ogranicza ruchy nawracania i odwracania stopy, stabilizuje boczne i przyśrodkowe więzadła stawu skokowego oraz mocno stabilizuje i zabezpiecza przed pronacją i supinacją stopy. AIR Stirrup II jest elastyczna dzięki czemu jest wygodna i komfortowa w użyciu. Orteza skutecznie redukuje obrzęk i poprawia krążenie, oraz przyspiesza leczenie urazu. Orteza dostępna na lewą i prawą nogę w trzech rozmiarach.
BUT WALKERA - ORTEZA STOPOWO-GOLENIOWA
Aircast AIRSELECT STANDARD - jest alternatywą dla tradycyjnego opatrunku gipsowego w leczeniu najpopularniejszych schorzeń stawu skokowego. But ortopedyczny Aircast AIRSELECT STANDARD skuteczne wspiera leczenie urazów oraz wspomaga leczenie pooperacyjne. Orteza jest lekka i wygodna w użytkowaniu. Znacznie bardziej higieniczna od tradycyjnego opatrunku gipsowego. Komfort użytkowania zapewnia wysokiej jakości tworzywo oraz unikatowy system dwóch komór powietrznych skutecznie wspomaga leczenie. Technologia SoftStrike [wypełnione powietrzem podeszwa] amortyzuje i rozprasza wstrząsy podczas chodzenia. Uniwersalna – pasuje na prawą i lewą nogę u większości dorosłych pacjentów. Dostępna w pięciu rozmiarach.

Wskazania:
- złamanie stopy i kostki;
- pęknięcia kości stępu, kości piętowej, kości śródstopia;
- poważne skręcenie stawu skokowego;
- doleczenie po operacjach na tkankach miękkich stopy i stawu skokowego;
- zwichnięcie stawu skokowego;
- doleczenie po złamaniach nasady dalszej kości piszczelowej i strzałkowej;
SYSTEM BOXIA NA OPADAJĄCĄ STOPĘ
system Boxia® składa się z dwóch oddzielnych części: opaski podudziowej mocowanej nad kostką i antypoślizgowej części z haczykiem, którą umieszcza się pomiędzy językiem obuwia a sznurowaniem (do stosowania w połączeniu z obuwiem sznurowanym). Obie części są połączone elastycznym paskiem, który jest regulowany zgodnie z wymaganym poziomem zgięcia grzbietowego stopy. Opaska podudziowa posiada w dwóch miejscach (okolica ścięgna Achillesa i przednia część podudzia) wewnętrzne wyściółki żelowe zapewniające wysoki poziom wygody podczas chodzenia. Orteza zapewnia dyskrecję i wygodę, ponadto zajmuje mało miejsca w bucie.
Zalecenia:opadająca stopa w przebiegu różnych jednostek chorobowych, pronacyjne lub supinacyjne ustawienie przodostopia.
Działanie:orteza unosi przednią część stopy, umożliwia kontrolę stopnia zgięcia grzbietowego stopy w momencie gdy pięta jest oparta o podłoże, bądź w momencie podnoszenia stopy w przód po odbiciu z palców. Siła podciągania stopy jest regulowana w sposób płynny. Orteza zapobiega ryzyku potykania się o różne przedmioty, takie jak dywaniki, krawężniki i nierówne powierzchnie. Ponadto konstrukcja pozwala na lekką korekcję pronacyjnego lub supinacyjnego ustawienia stopy.
Kontrola ruchów:orteza Boxia na opadającą stopę podciąga przodostopie podczas chodzenia. Odpowiednio zapięta i naciągnięta zapobiega ryzyku zahaczenia palcami o podłoże w trkcie chodu po nierównych nawierzchniach.
Komplet:każdy egzemplarz AB01 obejmuje: AB10 (pasek elastyczny) x1, AB11 (zaczep do buta pod sznurowanie) x2, AB13 (haczyki w kształcie litery „S”) x2.
Kolor:czarny.
BUT ODCIĄŻAJĄCY PRZODOSTOPIE
but wykonany jest z oddychającego materiału, przód jest „otwarty”, może być zakładany na prawą lub lewą stopę, dostępny jest w pojedynczych sztukach, wewnątrz wykończony jest antypoślizgową wkładką. System zapinania taśm velcro pozwala na założenie i zapięcie buta na stopę o dużej deformacji lub zabandażowaną. Konstrukcja podeszwy pozwala na odciążenie przodostopia.
Zastosowanie:po zabiegach chirurgicznych w obrębie palców i przodostopia, na „stopę cukrzycową” gdy pacjent nie może nosić normalnego obuwia, dzięki cieńszej podeszwie pod palcami i przodostopiu but odciąża tę część stopy, w obrzękach różnego pochodzenia.
ŁUSKA NA OPADAJĄCĄ STOPĘ
łuska wykonana z termoplastycznego polipropylenu o wysokiej gęstości, dzięki czemu zachowuje sprężystość współgrającą z pracą ścięgna Achillesa. Łuska pozwala na grzbietowe zgięcie stopy, zatrzymuje natomiast stopę w położeniu neutralnym, zapobiega potknięciom na skutek opadania stopy. Łuska może być w lekkim stopniu adaptowana przy użyciu nagrzewnicy. Do kompletu dołączona jest wyściółka i pasek (zapięcie micro-velcro) służący do mocowania łuski do podudzia. Elementy należy zmontować.
Zastosowanie:generalnie dla pacjentów w deficytem zgięcia grzbietowego stopy, Hemiplegia na tle udarów oraz porażenie wiotkie kończyny jako ich następstwo, skrócenie ścięgna Achillesa na skutek porażenia wiotkiego mięśni zginających grzbietowo stopę, porażenie nerwów stopy i podudzia.
Funkcja:łuska nie nadaje się do korekcji szpotawości lub koślawości pięty oraz porażeń spastycznych.
To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.
Wróć do spisu treści