ul. Powstańców Śl. 122, Wrocław

Sklep medyczny "ORTMEDICA"

ORTMEDICA

sklep medyczny, ortopedyczny, rehabilitacyjny
Sklep medyczny, ortopedyczny, rehabilitacyjny
+48 71 367 00 48
Przejdź do treści
KOLANO

NADGARSTEK

ZAOPATRZENIE KRĘGOSŁUPA

WYSOKA SZNURÓWKA Z PODPASZKAMI
Wysoka sznurówka z podpaszkami zabezpiecza kręgołup krzyżowy, lędźwiowy i piersiowy. Wykonana jest z półelastycznego wzbogacanego bawełną materiału. Posiada: łatwo dopasowujące się do kształtów anatomicznych ciała stalki, system taśm dociągowych zwiększający siłę dociągu, zapinany na velcro. Zainstalowany w wyrobie zespół podwójnych taśm dociągowych umożliwia precyzyjne dopasowanie sznurówki, a także zwiększa docisk i stabilność stalek ortopedycznych w odcinku lędźwiowo-krzyżowym. Sznurówkę można stosować w przypadkach: ostrych zespołów bólowych obszarów lędźwiowo-krzyżowych oraz piersiowych; dyskopatii wielopoziomowej; osteoporozie; niestabilności kręgosłupa; kręgozmyku lędźwiowym; kompresyjnym złamaniu kręgosłupa w przebiegu osteoporozy, w przypadku przeciwwskazań do zastosowania gorsetu Jewett’a można rozważyć zastosowanie wysokiej sznurówki (po wcześniejszej konsultacji z lekarzem); rwie kulszowej; zwyrodnień kręgosłupa w odcinku lędźwiowo-krzyżowym i piersiowym; po zabiegach operacyjnych ( ortopedia, neurochirurgia); po zdjęciu unieruchomienia gipsowego w odcinku lędźwiowo-krzyżowym oraz piersiowym jako stabilizator; w niektórych wadach postawy.
PAS LĘDŹWIOWO-KRZYŻOWY
Gorset (pas) stabilizująco-unieruchamiający (lędźwiowo-krzyżowy wg Williamsa) stabilizuje część lędźwiowo-krzyżową kręgosłupa. Posiada wzmocnienia z tyłu i pasy dociągowe umożliwiający precyzyjne dopasowanie wyrobu i bardzo mocną stabilizację. Charakteryzuje się on silnym podparciem lędźwiowo-krzyżowej części kręgosłupa i doskonałym dopasowaniem anatomicznym do ciała i wygodą stosowania. Zastosowanie: ostre, podostre i przewlekłe zespoły bólowe obszaru lędźwiowo-krzyżowego (L-S) kręgosłupa, dyskopatie, choroby zwyrodnieniowe kręgosłupa okolicy L-S z zespołem bólowym, stabilizacja po zabiegach operacyjnych i w trakcie leczenia czynnościowego, niestabilność obszaru L-S. Zmniejsza występujące dolegliwości bólowe, zapobiega ich występowaniu, poprawia sprawność ruchową pacjenta.
GORSET JEWETTA
Gorset typu Jewett przeznaczony jest do stabilizacji w płaszczyźnie strzałkowej oraz częściowego odciążenia kręgosłupa na w odcinku lędźwiowym i piersiowym. Może być stsowany do leczenia urazowego i patologicznego złamania kompresyjne trzonów kręgosłupa, gruźlicy kości kręgosłupa, zmian nowotworowych trzonów kręgosłupa, choroby Bechterewa i Scheuremanna, odwapnienia kręgów, zespołów bólowych spowodowanych zmianami zniekształcającymi.
PAS LĘDŹWIOWY DLA KOBIET W CIĄŻY
Korekcyjny pas ciążowy ze wzmocnieniami w części lędźwiowej kręgosłupa przeznaczony jest dla kobiet w ciąży podtrzymuje brzuch i stabilizuje kręgosłup. Posiada regulowany stopień kompresji i dodatkowe paski dociągowe zapewniające zawsze właściwy stopień podtrzymania. Dwa wzmocnienia w części brzusznej pozwalają na bezpieczne i właściwe stosowanie pasa przez cały okres ciąży. W celu uzyskania maksymalnej delikatności, część brzuszna wykonana jest z użyciem włókien bambusa. Specjalne oznaczenia w celu właściwego założenia pasa. 2 specjalne uchwyty na dłonie.
PAS NA ROZEJŚCIE SPOJENIA ŁONOWEGO
Sztywny pas miedniczy (orteza na rozejście spojenia łonowego) stabilizuje miednicę oraz znacznie zmniejsza wszelkie dolegliwości bólowe miednicy i spojenia łonowego, odczuwane przez kobiety w ciąży, poprzez swoją sztywną budowę, doskonale stabilizuje miednicę zarówno w płaszczyźnie czołowej jak i strzałkowej. Pozwala na stabilizację i odciążenie stawów krzyżowo-biodrowych, a także doskonale stabilizuje spojenie łonowe, nie pozwając na jego nadmierne rozciąganie.
Zastosowanie: rozejście spojenia łonowego, dolegliwości bólowe miednicy, niestabilność miednicy, bolesność stawów krzyżowo-biodrowych, duży przyrost wagi (przesunięcie środka ciężkości), nadmierne rozciągnięcie więzadeł w obrębie obręczy biodrowej.
To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.
Wróć do spisu treści