ul. Powstańców Śl. 122, Wrocław

Sklep medyczny "ORTMEDICA"

ORTMEDICA

sklep medyczny, ortopedyczny, rehabilitacyjny
Sklep medyczny, ortopedyczny, rehabilitacyjny
Moja witryna
Przejdź do treści

PLIKI            INFORMACJE            OFERTA            DOBÓR SPRZĘTU            KONTAKT

ZAOPATRZENIE KRĘGOSŁUPA

WYSOKA SZNURÓWKA Z PODPASZKAMI
Wysoka sznurówka z podpaszkami zabezpiecza kręgołup krzyżowy, lędźwiowy i piersiowy. Wykonana jest z półelastycznego wzbogacanego bawełną materiału. Posiada: łatwo dopasowujące się do kształtów anatomicznych ciała stalki, system taśm dociągowych zwiększający siłę dociągu, zapinany na velcro. Zainstalowany w wyrobie zespół podwójnych taśm dociągowych umożliwia precyzyjne dopasowanie sznurówki, a także zwiększa docisk i stabilność stalek ortopedycznych w odcinku lędźwiowo-krzyżowym. Sznurówkę można stosować w przypadkach: ostrych zespołów bólowych obszarów lędźwiowo-krzyżowych oraz piersiowych; dyskopatii wielopoziomowej; osteoporozie; niestabilności kręgosłupa; kręgozmyku lędźwiowym; kompresyjnym złamaniu kręgosłupa w przebiegu osteoporozy, w przypadku przeciwwskazań do zastosowania gorsetu Jewett’a można rozważyć zastosowanie wysokiej sznurówki (po wcześniejszej konsultacji z lekarzem); rwie kulszowej; zwyrodnień kręgosłupa w odcinku lędźwiowo-krzyżowym i piersiowym; po zabiegach operacyjnych ( ortopedia, neurochirurgia); po zdjęciu unieruchomienia gipsowego w odcinku lędźwiowo-krzyżowym oraz piersiowym jako stabilizator; w niektórych wadach postawy.
PAS LĘDŹWIOWO-KRZYŻOWY
Gorset (pas) stabilizująco-unieruchamiający (lędźwiowo-krzyżowy wg Williamsa) stabilizuje część lędźwiowo-krzyżową kręgosłupa. Posiada wzmocnienia z tyłu i pasy dociągowe umożliwiający precyzyjne dopasowanie wyrobu i bardzo mocną stabilizację. Charakteryzuje się on silnym podparciem lędźwiowo-krzyżowej części kręgosłupa i doskonałym dopasowaniem anatomicznym do ciała i wygodą stosowania. Zastosowanie: ostre, podostre i przewlekłe zespoły bólowe obszaru lędźwiowo-krzyżowego (L-S) kręgosłupa, dyskopatie, choroby zwyrodnieniowe kręgosłupa okolicy L-S z zespołem bólowym, stabilizacja po zabiegach operacyjnych i w trakcie leczenia czynnościowego, niestabilność obszaru L-S. Zmniejsza występujące dolegliwości bólowe, zapobiega ich występowaniu, poprawia sprawność ruchową pacjenta.
GORSET JEWETTA
Gorset typu Jewett przeznaczony jest do stabilizacji w płaszczyźnie strzałkowej oraz częściowego odciążenia kręgosłupa na w odcinku lędźwiowym i piersiowym. Może być stsowany do leczenia urazowego i patologicznego złamania kompresyjne trzonów kręgosłupa, gruźlicy kości kręgosłupa, zmian nowotworowych trzonów kręgosłupa, choroby Bechterewa i Scheuremanna, odwapnienia kręgów, zespołów bólowych spowodowanych zmianami zniekształcającymi.
PAS LĘDŹWIOWY DLA KOBIET W CIĄŻY
Korekcyjny pas ciążowy ze wzmocnieniami w części lędźwiowej kręgosłupa przeznaczony jest dla kobiet w ciąży podtrzymuje brzuch i stabilizuje kręgosłup. Posiada regulowany stopień kompresji i dodatkowe paski dociągowe zapewniające zawsze właściwy stopień podtrzymania. Dwa wzmocnienia w części brzusznej pozwalają na bezpieczne i właściwe stosowanie pasa przez cały okres ciąży. W celu uzyskania maksymalnej delikatności, część brzuszna wykonana jest z użyciem włókien bambusa. Specjalne oznaczenia w celu właściwego założenia pasa. 2 specjalne uchwyty na dłonie.
PAS NA ROZEJŚCIE SPOJENIA ŁONOWEGO
Sztywny pas miedniczy (orteza na rozejście spojenia łonowego) stabilizuje miednicę oraz znacznie zmniejsza wszelkie dolegliwości bólowe miednicy i spojenia łonowego, odczuwane przez kobiety w ciąży, poprzez swoją sztywną budowę, doskonale stabilizuje miednicę zarówno w płaszczyźnie czołowej jak i strzałkowej. Pozwala na stabilizację i odciążenie stawów krzyżowo-biodrowych, a także doskonale stabilizuje spojenie łonowe, nie pozwając na jego nadmierne rozciąganie.
Zastosowanie: rozejście spojenia łonowego, dolegliwości bólowe miednicy, niestabilność miednicy, bolesność stawów krzyżowo-biodrowych, duży przyrost wagi (przesunięcie środka ciężkości), nadmierne rozciągnięcie więzadeł w obrębie obręczy biodrowej.

ul. Powstańców Śląskich 122, Wrocław, tel. 71 367 00 48, kom. 602388868, sklep@ortmedica.pl

ul. Powstańców Śl. 122, 53-333 Wrocław

tel. 71 367 00 48

ul. Powstańców Śląskich 122, Wrocław, tel. 71 367 00 48, kom. 602388868, sklep@ortmedica.pl

ul. Powstańców Śl. 122, Wrocław ; tel. 71 367 00 48
Wróć do spisu treści