ul. Powstańców Śl. 122, Wrocław

Sklep medyczny "ORTMEDICA"

ORTMEDICA

sklep medyczny, ortopedyczny, rehabilitacyjny
Sklep medyczny, ortopedyczny, rehabilitacyjny
+48 71 367 00 48
Przejdź do treści
KOLANO

NADGARSTEK

ZAOPATRZENIE STAWU ŁOKCIOWEGO

OPASKA ŁOKCIA
Elastyczny stabilizator łokcia wzmacnia staw, zapewnia kompresję, delikatnie ogrzewa staw. Jest zaalecany jako środek prewencyjny, chroniący przed urazami i przeciążeniem.
OPASKA NA ŁOKIEĆ TENISISTY
Opaska na łokieć zmniejsza ból w przypadku występowania schorzenia "łokcia tenisisty" lub "łokcia golfisty". Poduszeczka uciskowa powoduje, że nacisk jest skierowany na prostowniki nadgarstka (w przypadku "łokcia tenisisty") oraz zginacze nadgarstka (w przypadku "łokcia golfisty"). Zmniejsza to zależność od zakotwiczenia tych mięśni na łokciu. Poduszeczka wykonana jest z przyjaznego dla skóry elastycznego polimeru. Plastikowy element wzmacniający zapewnia równomierne rozłożenie nacisku wokół ramienia i zapobiega zbytniemu ściskaniu. Dobre dopasowanie anatomiczne oraz materiał poduszeczki pomagają w utrzymaniu opaski na swoim miejscu podczas ruchu. Do przymocowania opaski wokół przedramienia wystarcza jedna ręka. Wskazania: "łokieć tenisisty" (zapalenie nadkłykcia bocznego), "łokieć golfisty" (zapalenie nadkłykcia przyśrodkowego).
APARAT STAWU ŁOKCIOWEGO Z REGULACJĄ KĄTA ZGIĘCIA
KOD NFZ: L.049 dopłata 60zł
Aparat redresujący kończyny górnej (orteze stawu łokciowego z regulacją kąta zgięcia) wykonano z dwóch otwartych rękawów - ramienia i przedramienia - umożliwiających łatwe ich zakładanie i dokładne dopasowanie do rozmiarów obwodów kończyny górnej, szyn ortopedycznych z systemem ich mocowania. Wyrób wyposażono w jednoosiowe szyny boczne, wykonane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego zbrojonego włóknami węglowymi. Układ szyn w aparacie oraz ich specyficzna elastyczność, powoduje właściwe przyleganie wyrobu do zabezpieczonej kończyny i pozwala na uzyskanie doskonałej stabilizacji zabezpieczonego stawu łokciowego. Szyny zostały wyposażone w specjalne zegary umożliwiające regulację kąta zgięcia i wyprostu co 15 stopni. Tak precyzyjna regulacja wyrobu zdecydowanie ułatwia proces rehabilitacji uszkodzonego stawu łokciowego. Szyny zapewniają stabilizację boczną kończyny, zainstalowano w nich również systemem niezależnego mocowania ich do rękawów ramienia i przedramienia, co umożliwia indywidualne, łatwe i precyzyjne dobranie miejsca przyczepu szyn do części miękkiej aparatu. System pasów pozycjonuje wyrób oraz zapewnia dokładniejsze przyleganie aparatu do kończyny i efektywniejszą stabilizację zabezpieczonego stawu. Dodatkowo zamontowano od wewnątrz przegubów miękkie poduszki mające na celu ochronę łokcia przed urazami. Dostępna jest też wersja z wyprofilowaną łyżką dłoniową. Doskonała stabilizacja - dzięki zastosowaniu dwóch zespołów szyn ortopedycznych uzyskano doskonałą stabilizację wyrobu. Aparat redresujący należy stosować w przypadkach: przykurczy zgięcia i wyprostu stawu łokciowego; niestabilności łokcia po urazach; w okresie rekonwalescencji po złamaniach; po innych zabiegach operacyjnych (ortopedia).
To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.
Wróć do spisu treści