ul. Powstańców Śl. 122, Wrocław

Sklep medyczny "ORTMEDICA"

ORTMEDICA

sklep medyczny, ortopedyczny, rehabilitacyjny
Sklep medyczny, ortopedyczny, rehabilitacyjny
Przejdź do treści

PLIKI            INFORMACJE            OFERTA            DOBÓR SPRZĘTU            KONTAKT

ZAOPATRZENIE NADGARSTKA

STABILIZATOR NADGARSTKA
Orteza na rękę i przedrami ma za zadanie podparcie i unieruchomienie nadgarstka. Zbudowana jest z szyny (łyżki) dłoniowej. W niektórych modelach występuje wzmocnienie szynami grzbietowymi. Może być zastosowany do unieruchomienie nadgarstka, w stanach zapalnych połączonych z silną bolesnością, niestabilnością i w procesie rehabilitacji. Występuje w 2 wersjach: bez kciuka i z ujęciem kciuka. Wskazania: zwichnięcia stawu nadgarstkowego i kciuka; uszkodzenia i zapaleń ścięgien (zespół cieśni nadgarstka); zespoły bólowe nadgarstka i kciuka; ostre lub przewlekłe zapalenia kości nadgarstka; po zabiegach operacyjnych ( ortopedia, traumatologia); leczenie schorzeń neurologicznych pochodzenia centralnego lub obwodowego; zapobieganie zniekształceniom i niestabilnościom stawów nadgarstka lub kciuka (reumatologia); doleczanie złamań kości przedramienia i nadgarstka.
ORTEZA REDRESUJĄCA NADGARSTKA
Korygująca (redresująca) szyna na dłoń i przedramię zapewnia doskonałe usztywnienie przedramienia i nadgarstka oraz stabilizację dłoni oraz kciuka. Szynę na dłoń i przedramię należy stosować w przypadkach: przykurczy w stawie nadgarskowym w przypadkach schorzeń neurologicznych pochodzenia centralnego lub obwodowego.
STABILIZATOR KCIUKA
Orteza kciuka stabilizuje kciuk podtrzymując staw siodełkowy i śródręczno-nadgarstkowy kciuka. Stosowanie tej ortezy zmniejsza ból związany z przeciążeniem stawu, reumatyzmem, zwyrodnieniem i wstrząsami, stabilizuje niestabilność stawu śródręczno-nadgarstkowego i śródręczno-paliczkowego kciuka. Może mieć również zastosowanie przy wczesnej osteoartrozie, zwichnięciu stawów, naderwanie więzadła łokciowego stawu śródręczno-paliczkowego kciuka (tzw. “kciuk narciarza” uraz sportowy), stanie po osteotomii I kości śródręcza, artroplastyce, trapezoktomii lub rekonstrukcji więzadeł stawu siodełkowego, złamanie Benetta lub Rolanda, skręcenie stawu siodełkowego, naderwanie ścięgien mięśni, profilaktyce w celu zabezpieczenia przed urazami tkanek miękkich, zapaleniu ścięgien kciuka, bolesności i stanach zapalnych, niestabilności stawu śródręczno-paliczkowego, nerwobólu stawu śródręczno-paliczkowego, unieruchomieniu stawu czworoboczno-śródręcznego.
APARAT STACKA
Aparat stacka służy do unieruchomienie w stawach międzypaliczkowych dalszych palców ręki (ostatni staw palca ręki), uszkodzenie prostownika palca, złamania awulsyjne, złamania kości paliczków dalszych.
ORTEZA PALCA
Właściwości
Bardzo dobra stabilizacja stawu śródręczno-paliczkowego palca ręki przez indywidualne dopasowanie plastycznej ortezy,
Możliwość ustawienia ograniczonej ruchomości w obrębie palca,
Oddychający materiał zapewnia wysoki komfort noszenia,
Bardzo prosta obsługa.
Przeznaczenie
Złamanie palców II-V
Urazy pobocznych więzadeł stawu śródręczno-paliczkowego palców II-V
Zwichnięcia stawów palców ręki II-V
Zmiany reumatyczne w obrębie palców II-V
Ostre i przewlekłe zmiany zwyrodnieniowe np. artroza palców II-V
Działanie
Stabilizacja stawu palca, palców, z jednoczesną lekką stabilizacją nadgarstka.
SZYNA ZIMMERA
Szyna zapobiega dalszym uszkodzeniom tkanek miękkich przez ostre odłamy kostne, a także zmniejsza ból i krwawienie związane z przemieszczaniem się odłamów kostnych. Dzięki możliwości zginania, szynę dopasowuje się do kształtu kończyny.
Wróć do spisu treści