ul. Powstańców Śl. 122, Wrocław

Sklep medyczny "ORTMEDICA"

ORTMEDICA

sklep medyczny, ortopedyczny, rehabilitacyjny
Sklep medyczny, ortopedyczny, rehabilitacyjny
+48 71 367 00 48
Przejdź do treści
KOLANO

NADGARSTEK
ZAOPATRZENIE NADGARSTKA
STABILIZATOR NADGARSTKA
Orteza na rękę i przedrami ma za zadanie podparcie i unieruchomienie nadgarstka. Zbudowana jest z szyny (łyżki) dłoniowej. W niektórych modelach występuje wzmocnienie szynami grzbietowymi. Może być zastosowany do unieruchomienie nadgarstka, w stanach zapalnych połączonych z silną bolesnością, niestabilnością i w procesie rehabilitacji. Występuje w 2 wersjach: bez kciuka i z ujęciem kciuka. Wskazania: zwichnięcia stawu nadgarstkowego i kciuka; uszkodzenia i zapaleń ścięgien (zespół cieśni nadgarstka); zespoły bólowe nadgarstka i kciuka; ostre lub przewlekłe zapalenia kości nadgarstka; po zabiegach operacyjnych ( ortopedia, traumatologia); leczenie schorzeń neurologicznych pochodzenia centralnego lub obwodowego; zapobieganie zniekształceniom i niestabilnościom stawów nadgarstka lub kciuka (reumatologia); doleczanie złamań kości przedramienia i nadgarstka.
ORTEZA REDRESUJĄCA NADGARSTKA
Korygująca (redresująca) szyna na dłoń i przedramię zapewnia doskonałe usztywnienie przedramienia i nadgarstka oraz stabilizację dłoni oraz kciuka. Szynę na dłoń i przedramię należy stosować w przypadkach: przykurczy w stawie nadgarskowym w przypadkach schorzeń neurologicznych pochodzenia centralnego lub obwodowego.
STABILIZATOR KCIUKA
Orteza kciuka stabilizuje kciuk podtrzymując staw siodełkowy i śródręczno-nadgarstkowy kciuka. Stosowanie tej ortezy zmniejsza ból związany z przeciążeniem stawu, reumatyzmem, zwyrodnieniem i wstrząsami, stabilizuje niestabilność stawu śródręczno-nadgarstkowego i śródręczno-paliczkowego kciuka. Może mieć również zastosowanie przy wczesnej osteoartrozie, zwichnięciu stawów, naderwanie więzadła łokciowego stawu śródręczno-paliczkowego kciuka (tzw. “kciuk narciarza” uraz sportowy), stanie po osteotomii I kości śródręcza, artroplastyce, trapezoktomii lub rekonstrukcji więzadeł stawu siodełkowego, złamanie Benetta lub Rolanda, skręcenie stawu siodełkowego, naderwanie ścięgien mięśni, profilaktyce w celu zabezpieczenia przed urazami tkanek miękkich, zapaleniu ścięgien kciuka, bolesności i stanach zapalnych, niestabilności stawu śródręczno-paliczkowego, nerwobólu stawu śródręczno-paliczkowego, unieruchomieniu stawu czworoboczno-śródręcznego.
APARAT STACKA
Aparat stacka służy do unieruchomienie w stawach międzypaliczkowych dalszych palców ręki (ostatni staw palca ręki), uszkodzenie prostownika palca, złamania awulsyjne, złamania kości paliczków dalszych.
ORTEZA PALCA
Właściwości
Bardzo dobra stabilizacja stawu śródręczno-paliczkowego palca ręki przez indywidualne dopasowanie plastycznej ortezy,
Możliwość ustawienia ograniczonej ruchomości w obrębie palca,
Oddychający materiał zapewnia wysoki komfort noszenia,
Bardzo prosta obsługa.
Przeznaczenie
Złamanie palców II-V
Urazy pobocznych więzadeł stawu śródręczno-paliczkowego palców II-V
Zwichnięcia stawów palców ręki II-V
Zmiany reumatyczne w obrębie palców II-V
Ostre i przewlekłe zmiany zwyrodnieniowe np. artroza palców II-V
Działanie
Stabilizacja stawu palca, palców, z jednoczesną lekką stabilizacją nadgarstka.
SZYNA ZIMMERA
Szyna zapobiega dalszym uszkodzeniom tkanek miękkich przez ostre odłamy kostne, a także zmniejsza ból i krwawienie związane z przemieszczaniem się odłamów kostnych. Dzięki możliwości zginania, szynę dopasowuje się do kształtu kończyny.
To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.
Wróć do spisu treści