ul. Powstańców Śl. 122, Wrocław

Sklep medyczny "ORTMEDICA"

ORTMEDICA

sklep medyczny, ortopedyczny, rehabilitacyjny
Sklep medyczny, ortopedyczny, rehabilitacyjny
+48 71 367 00 48
Przejdź do treści
KOLANO

NADGARSTEK

Sigvaris - światowy lider w produkcji wyrobów uciskowych

Szwajcarska firma SIGVARIS jest światowym liderem w produkcji medycznej odzieży uciskowej. Od chwili powstania jest w 100 procentach firmą rodzinną. Powstała w 1864 roku w Winterthur, a w roku 2014 świętowała swoje 150-lecie. Przez około 100 lat firma SIGVARIS produkowała tekstylia elastyczne, które sprzedawała w Szwajcarii i za granicą.

W latach 1958–1960 firma współpracowała z wybitnym specjalistą w dziedzinie leczenia chorób żył doktorem Karlem Siggiem. Efektem były medyczne pończochy uciskowe, wspomagającefunkcjonowanie żył i przynoszące ulgę w ich schorzeniach. Rodzina produktów SIGVARIS powiększyła się w 2009 roku, kiedy do głównej linii MEDICAL dodano linie  WELL BEING i SPORTS. Pończochy WELL BEING pełnią funkcję profilaktyczną oraz łagodzą pierwsze objawy chorób nóg. Produkty SPORTS poprawiają wyniki sportowe oraz skracają czas powrotu do formy.

Motto SIGVARIS brzmi „Krok do przodu każdego dnia”. Firma ma za sobą  wiele sukcesów, którymi inspiruje się, podążając w przyszłość. Klientami  SIGVARIS są  apteki, specjalistyczne sklepy ortopedyczne i medyczne, a  także lekarze i szpitale na całym świecie. W 2016 roku Grupa  wyprodukowała ponad 8 milionów par pończoch i wygenerowała przychód w  wysokości około 250 milionów franków szwajcarskich.

Grupa SIGVARIS
Grupa SIGVARIS z siedzibą w Szwajcarii jest światowym liderem w  produkcji medycznej odzieży uciskowej. Firma zatrudnia ponad 1550 osób i  ma własne zakłady produkcyjne w Szwajcarii, Francji, Polsce, Stanach  Zjednoczonych i Brazylii. SIGVARIS pozostaje blisko swoich klientów  dzięki filiom w Niemczech, Austrii, Anglii, Włoszech, Kanadzie, Chinach,  Australii, Meksyku oraz oddziałowi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.  Sieć dystrybutorów działa w ponad 70 krajach na wszystkich  kontynentach. Grupa realizuje strategię wzrostu w skali międzynarodowej,  opierając się na solidnej podstawie, jaką stanowią sukcesy osiągane  niezmiennie od 150 lat.

DAMSKIE "MAGIC"
1, 2 KLASA UCISKU
Najwyższy standard estetyczny
UNISEX "COMFORT"
1, 2 KLASA UCISKU
Najwyższy komfort noszenia
UNISEX "COTTON"
1, 2,3 KLASA UCISKU
Dla najwyższych wymagań funkcjonalnych skóry
MĘSKIE "JAMES"
2 KLASA UCISKU
PODKOLANÓWKI
Wysoka technologia i styl
UNISEX "THROMBO"
1 KLASA UCISKU
Pooperacyjna profilaktyka zakrzepicy
UNISEX "ULCER X"
PODKOLANÓWKI
Terapia owrzodzeń żylnych
AKCESORIA
AKCESORIA UŁATWIAJĄCE UBIERANIE I ZDEJMOWANIE
UNISEX "TRADITIONAL"
1, 2, 3 KLASA UCISKU
Oryginalny produkt
To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.
Wróć do spisu treści