ul. Powstańców Śl. 122, Wrocław

Sklep medyczny "ORTMEDICA"

ORTMEDICA

sklep medyczny, ortopedyczny, rehabilitacyjny
Sklep medyczny, ortopedyczny, rehabilitacyjny
+48 71 367 00 48
Przejdź do treści
KOLANO

NADGARSTEK
APARATY CPAP I MASKI
W ofercie posiadamy aparaty i maski firm:
Philips, ResMed, LÖWENSTEIN

Realizujemy wnioski NFZ. Istnieje możliwość wysyłki zakupionego sprzętu.
Aparaty CPAP do leczenia bezdechu sennego firmy PHILIPS
DreamStation 2 AutoCPAP Advanced z nawilżaczem
cpap
Zaawansowany system wykrywania zaburzeń oddychania i automatyczne dostosowywanie ciśnienia ze zintegrowanym nawilżaczem.
Dostępny natychmiast
DreamStation 2 PRO Advanced półautomatyczny tryb CPAP z nawilżaczem
cpap
Półautomatyczny tryb CPAP-Check ze zintegrowanym nawilżaczem.
Dostępny natychmiast
cpap
Zaawansowany system wykrywania zaburzeń oddychania i automatyczne dostosowanie ciśnienia z nawilżaczem.
Dostępny natychmiast
cpap
Zaawansowany system wykrywania zaburzeń oddychania i automatyczne dostosowanie ciśnienia.
Dostępny natychmiast
cpap
Półautomatyczny Tryb CPAP z funkcją komfortu z nawilżaczem.
Dostępny natychmiast
cpap
Półautomatyczny Tryb CPAP z funkcją komfortu.
Dostępny natychmiast
Aparaty CPAP do leczenia bezdechu sennego firmy ResMed
cpap
Aparat automatyczny do leczenia bezdechu sennego AirSense 10 Autoset firmy ResMed bez nawilżacza.
Dostępność ograniczona
cpap
Aparat stałociśnieniowy do leczenia bezdechu sennego AirSense 10 Elite firmy ResMed.
Dostępność ograniczona
cpap
Mały aparat automatyczny do leczenia bezdechu sennego AirMini Autoset firmy ResMed.
Dostępność ograniczona
cpap
Aparat do terapii ciśnieniem dwupoziomowym (różne ciśnienia powietrza przy wdechu i wydechu).
Dostępność ograniczona
To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.
Maski do aparatów CPAP firmy Respimed
Maska donosowa CPAP AirFit P10 ResMed
cpap
Lekka i cicha.
Maska donosowa CPAP AirFit P10 dla kobiet ResMed
cpap
Lekka i cicha.
Maska donosowa CPAP AirFit N30i ResMed
cpap
Miękka i komfortowa.
Maska nosowa CPAP AirFit N20 ResMed
cpap
Kompaktowa maska nosowa.
Maski do aparatów CPAP firmy Philips Respironics
Maska nosowa PICO Philips
Minimalny kontakt.
Maska nosowa WISP Philips
Maska nosowa minimalnego kontaktu.
Maska nosowa ComfortGel Blue Philips
Mechanizm dopasowujący się do zmian pozycji.
Dostępność ograniczona
Maska nosowa DreamWISP Philips
Maska nosowa minimalnego kontaktu.
Maska podnosowa DreamWear Philips
Unikatowa konstrukcja podnosowej poduszki .
Maska podnosowa DreamWear Full Face Philips
Innowacyjna konstrukcja podnosowa zapewniająca najszersze pole widzenia.
Maska podnosowa DreamWear Silicone Philips
Unikatowa konstrukcja podnosowej poduszki .
Maska podnosowa NUANCE Philips
Maska minimalnego kontaktu Philips Nuance.
Maska ustno-nosowo Amara View Philips
Najmniejsza i najlżejsza ze wszystkich wiodących masek twarzowych.
Maska ustno-nosowa Amara Gel Philips
Maska ustno-nosowa Amara Philips
Mała i lekka.
Maska pełnotwarzowa FitLife Philips
Maska pełnotwarzowa PFitLife Philips.
Maski do aparatów CPAP firmy LÖWENSTEIN
Maska nosowa JOYCEone LOWENSTEIN
Maska nosowa JOYCEone LOWENSTEIN.
To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.
Obturacyjny bezdech (OBS)
Obturacyjny bezdech senny polega na powtarzających się przerwach w oddychaniu, spowodowanych chwilowymi zamknięciami dróg oddechowych na poziomie gardła. Ruchy oddechowe przepony i dodatkowych mięśni oddechowych są zachowane, ale powietrze nie dostaje się do płuc powodując niedotlenienie wszystkich narządów, aż do momentu przejściowego wybudzenia się ze snu (pacjenci nie pamiętają takiego mikrowybudzenia), wzrostu napięcia mięśni i przywrócenia normalnego pasażu dróg oddechowych. Epizody bezdechu mogą trwać od kilku do kilkudziesięciu sekund i powtarzać się nawet kilkaset razy podczas każdej nocy!

Obturacyjny bezdech senny występuje w krajach wysokouprzemysłowionych u 9-26% dorosłej populacji. Częstość choroby wzrasta wraz z wiekiem i dotyka 4x częściej mężczyzn.

Czynniki ryzyka OBS
Do głównych przyczyn występowania obturacyjnego bezdechu sennego należy zaliczyć przede wszystkim:
  • Otyłość
  • Płeć (4x częściej chorują mężczyźni)
  • Zmiany anatomiczne górnych dróg oddechowych (np. przerost migdałków, wydłużenie języczka i podniebienia miękkiego, skrzywienie przegrody nosowej i przerost lub polipy małżowin nosowych, a także deformacje i anomalie w budowie twarzoczaszki)
  • Wiek

Symptomy chroby – objawy nocne i dzienne
Do najczęstszych symptomów obturacyjnego bezdechu sennego należy zaliczyć chrapanie, przerwy w oddychaniu (okresy „ciszy” u osoby śpiącej), niespokojny sen z nadmiernym poceniem się. W ciągu dnia osoby cierpiące na obturacyjny bezdech senny skarżą się na nadmierną senność (najczęściej łatwo zasypiają podczas oglądania tv lub czytania książki), ból głowy, problemy z koncentracją i pamięcią, oraz przewlekłe zmęczenie – nawet długi sen nie daje poczucia zregenerowania i wypoczęcia.
Powyższe objawy mogą występować pojedynczo, jednak z biegiem czasu pacjenci obserwują coraz więcej zdarzeń świadczących o postępującej chorobie.


Powikłania obturacyjnego bezdechu sennego
Nieleczony bezdech senny jest przyczyną wielu poważnych stanów chorobowych. Nasilające się zmęczenie, będące efektem nieprawidłowego snu (mikrowybudzenia towarzyszące bezdechom), stopniowe pogarszanie się pamięci i koncentracji, może doprowadzić do rozwoju depresji, zaburzeń lękowych i problemów w życiu zawodowym i prywatnym.

Bardzo poważym zagrożeniem nieleczonego bezdechu sennego i nadmiernej senności dziennej są wypadki komunikacyjne. Pacjenci chorzy na OBS są sprawcami wypadków komunikacyjnych 7x częściej niż osoby zdrowe.

Obturacyjny bezdech senny jest przyczyną zaburzeń układu sercowo-naczyniowego (m. in. zaburzeń rytmu serca i przewodzenia, choroby niedokrwiennej serca, czy niewydolności serca), lekoopornego nadciśnienia tętniczego (ponad 50% osób z OBS cierpi na nadciśnienie tętnicze), zaburzeń gospodarki hormonalnej i poważnych zaburzeń metaboliocznych, których konsekwencją jest pogłębiająca się otyłość irozwój cukrzycy typu 2.
Pacjenci z nieleczonymi zaburzeniami oddychania w czasie snu narażeni są na 4x większe ryzyko udaru i 5x większe ryzyko nagłego zgonu sercowego.


Badanie mające na celu wykrycie obturacyjnego bezdechu sennego jest nieinwazyjne i odbywa się z wykorzystaniem najnowszego sprzętu poligraficznego. Całonocna rejestracja niezbędnych parametrów (m. in. wysiłku oddechowego, przepływu powietrza, chrapania, tętna i saturacji) odbywa się w domu pacjenta.
System diagnostyki zaburzeń oddychania w czasie snu AliceNightOne firmy Philips Respironics jest nowoczesnym, łatwym w obsłudze, komfortowym i niezawodnym rozwiązaniem – spełniającym wszelkie wymagania lekarzy i samych pacjentów. Unikatowa konstrukcja i nowoczesne technologieczujników pozwalają uzyskać wysokiej jakości zapis, dzięki czemu prawdopodobieństwo prawidłowej diagnozy już podczas jednej nocy diagnostycznej, jest dwukrotnie większe niż w jakichkolwiek innych urządzeniach konkurencyjnych.


Leczenie zaburzeń oddychania w czasie snu
W zależności od nasilenia choroby lekarz specjalista może zalecić różne ścieżki terapeutyczne. Jeśli oprócz bezdechów zostaną zdiagnozowane u pacjenta schorzenia laryngologiczne (np. przerost migdałków i/lub podniebienia miękkiego, skrzywienie przegrody nosowej lub przerost i polipy małżowin nosowych), należy w pierwszej kolejności rozważyć leczenie zabiegowe, przywracające prawidłowy pasaż powietrza w jamie nosowo-gardłowej.
Zdecydowanie zaleca się u wszystkich pacjentów z OBS redukcję masy ciała, unikanie spożywania alkoholu i leków nasennych (pogłębiają zwiotczenie mięśni i nasilają chorobę), oraz wdrożenie zdrowych nawyków w codziennym funkcjonowaniu.

Terapia CPAP
W przypadku większości pacjentów z obturacyjnym bezdechem sennym złotym standardem i bezwzględnym wskazaniem jest zastosowanie całkowicie nieinwazyjnej terapii ciągłym dodatnim ciśnieniem w drogach oddechowych – aparatu CPAP (Continous Positive Airway Pressure).
Strumień powietrza generowany przez aparat utrzymuje drożność dróg oddechowych i przeciwdziała epizodom zamykania się ścian gardła, dzięki czemu eliminuje każdy rodzaj zaburzeń oddychania – ograniczenia przepływu, chrapanie, spłycenia oddechu oraz bezdechy.


Aparat do terapii CPAP składa się z urządzenia generującego dodatnie ciśnienie, elastycznego przewodu i maski, przez którą podawane jest ciśnienie terapeutyczne. Dodatkowo pacjent ma możliwość podłączenia nawilżacza, który zapewnia odpowiednią temperaturę i wilgotność powietrza, ograniczając możliwość wystąpienia podrażnień nosa i suchości w górnych drogach oddechowych.




Jak są rodzaje aparatów CPAP?

Poza klasycznymi aparatami CPAP występują również bardziej zaawansowane modele zwane autoCpap. Technologia w nich zastosowana pozwala na dostosowanie działania urządzenia do nasilenia objawów choroby. W niektórych modelach są montowane również nawilżacze powietrza, dzięki którym nie dochodzi do wysychania błony śluzowej w jamie ustnej pacjenta.

Aparaty AutoCPAP
Aparaty autoCPAP to najnowsza technologia w obszarze leczenia bezsenności. Zmienność poziomu zaburzeń oddychania w trakcie nocy jest faktem medycznym. Nowoczesne aparaty mierzą i analizują nasz oddech by działać efektywnie iw sposób możliwie najbardziej dopasowany do naszych potrzeb. Poza dostosowaniem swojego działania do wagi, pozycji naszego ciała, czy stanu zdrowia nowoczesny aparat autoCPAP zapisuje również uzyskane pomiary. W rezultacie prowadzona jest stała diagnostyka naszego snu niezbędna podczas planowania dalszej terapii.

BiPAP rozwinięcie aparatów CPAP
Działanie aparatów BiPAP jest rozwinięciem technologii CPAP. W tych ostatnich niezależnie czy jesteśmy w fazie wdechu, czy wydechu, prowadzony jest stały nadmuch powietrza. Aparaty BiPAP z kolei synchronizują się z naszym oddechem. W praktyce oznacza to, iż podczas wdechu, powietrze jest pompowane z pełną mocą. Podczas wydechu powietrze nadmuch jest dużo mniejszy, co z kolei prowadzi do zwiększenia komfortu użytkowania aparatu. Komfort ten oczywiście ma przełożenie na cenę aparatów, co związane jest na wprost z zastosowanie nowszej technologii. Ceny aparatów BiPAP są zdecydowanie wyższe od aparatów CPAP. Należy się jednak spodziewać, iż jak w przypadku każdej technologii z czasem


Maski, przez które dostarczane jest ciśnienie terapeutyczne, dobierane są indywidualniew zgodzie z potrzebami każdego pacjenta. W zależności od fizjonomii, występowania ewentualnych przeciwskazań lub dodatkowych stanów chorobowych, wykwalifikowany personel pielęgniarski dopasowuje właściwy model i rozmiar maski dla pacjenta.
Zgodnie ze światowymi standardami terapii maską pierwszego wyboru są maski nosowe. Dla jeszcze większego komfortu stworzono maski minimalnego kontaktu. W przypadku pacjentów z częstymi niedrożnościami górnych dróg oddechowych, alergiami lub deformacjami jamy nosowej, zaleca się zastosowanie maski ustno-nosowej.
Maski oferowane przez Philips Respironics zostały opracowane z myślą o zapewnieniu skutecznej i wysoce komfortowej terapii dzięki wyjątkowemu połączeniu funkcji i technologii.



Skutki zdrowotne terapii C-PAP

  • Redukcja chrapania i bezdechów
  • Zachowany prawidłowy poziom wysycenia tlenem krwi tętniczej
  • Zmniejszenie wybudzeń i potrzeby oddawania moczu w nocy
  • Redukcja zmęczenia i senności dziennej
  • Zmniejszenie ryzyka wypadków komunikacyjnych
  • Poprawa nastroju i zwiększenie energii
  • Poprawa koncentracji i pamięci
  • Obniżenie ciśnienia krwi i zmniejszenie ryzyka chorób układu sercowo-naczyniowego
  • Poprawa efektywności i zadowolenia z życia domowego i prywatnego – lepszy standard życia



Akcja korygująca dotycząca urządzenia medycznego
Akcja korygująca dotycząca urządzenia medycznego
FirmaPhilipsRespironics
Urządzenia z trybamiCPAP i BiPAP
dotyczy urządzeń: respirator E30 (zezwolenie na użycie w sytuacjach wyjątkowych), Dreamstation, System One, Dorma 400, Dorma 500, Remstar SE Auto

odwiedzenie strony internetowej i zarejestrowanie urządzenia:

w razie wszelkich niejasności prosimy o kontakt z infolinią:
800 005 023




Podmiot dostarczający reklamę:
Artykuły Medyczne Klaudia Widawska
ul. Powstańców Śląskich 122, 53-333 Wrocław
sklep@ortmedica.pl
To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.
Wróć do spisu treści